logo

Wojewódzki Ośrodek Koordynujący

Populacyjny Program Wczesnego Wykrywania Raka Piersi w Łodzi

Łódź świętuje Bra Day

Autor wpisu:
admin

Listopad 13, 2015

Ogólnoświatowa inicjatywa obchodów Dnia informacji o rekonstrukacjach piersi już po raz drugi została podjęta przez WSS im. M. Kopernika w Łodzi i tym razem cieszyła dużym zainteresowaniem.

Druga edycja została podzielona na dwa etapy: część edukacyjno – konsultacyjną i wieczorną uroczystą Galę. W godzinach 9.00 – 17.00 w Ośrodku Onkologicznym WSS im. M. Kopernika w Łodzi mieszkańcy Łodzi i okolic mogli skorzystać z badań profilaktycznych w kierunku wykrywania raka piersi i szyjki macicy – mammografii,usg piersi, cytologii, konsultacji lekarzy onkologów i dietetyka, warsztatów samobadania piersi, porad dotyczących zasad zdrowego życia. Zgodnie z zaleceniami Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem „5 x warzywa i owoce” uczestnicy Akcji otrzymali jabłka i soki owocowe.

Wieczorna Gala miała miejsce w Centrum Promocji Mody Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, pod hasłem „Top 10, czyli 10 rzeczy, które powinniśmy wiedzieć o rekonstrukcjach piersi” W programie znalazła się również wystawa zdjęć prezentujących kobiety po mastektomii, pokaz mody, wykład „Kobiece piersi a wielka sztuka, czyli co nowego może wyniknąć z rozmów chirurga z historykiem sztuki” oraz występ zespołu Blue Cafe. Dużym zainteresowaniem uczestników Gali cieszyły się warsztaty samobadania piersi z zakresu zaleceń Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem.